Zawody Freestyle'u kalistenicznego są coraz popularniejsze. Wraz ze wzrostem ich popularności wzrasta popularność ludzi, którzy sobie dobrze w nich radzą. Oto lista paru bardzo dobrych kalisteników, którzy są dobrze znani w Polsce albo nawet na całym świecie.

   

  Mateusz "Kura Workout" Płachta

  Sześciokrotny mistrz Polski. Na zdjęciu wykonuje swój ulubiony element, czyli stanie na rękach (wariant z jedną ręką, dużo trudniejszy). Nie bierze już udziału w zawodach, ale ma kanał na Youtube, na którym między innymi uczy kalisteniki.

   

   

  Andrea Larosa

  Wielokrotny mistrz Włoch i świata, zaczął występować w 2015 roku i wciąż kontynuuje karierę.

   

   

  Mateusz "Zakrzew" Zakrzewski

  Wicemistrz Polski, przegrał w półfinale w dogrywce z Kurą Workout. Na zdjęciu wykonuje Maltese ze złączonymi nogami.

   

   

  Chris Heria

  Reprezentował Stany Zjednoczone. Teraz skupia się na nauczaniu kalisteniki poprzez Youtube. Jego kanał nazywa się ThenX i ma ponad 3 miliony subskrybentów.

   

   

  Osvaldo Lugones

  Współpracuje z Chris'em Heria. Razem prowadzą kanał ThenX na Youtube.

   

   

  Demi Bagby

  Kalistenika jest dosyć mocno zdominowana przez mężczyzn. Na szczęście nie oznacza to kompletnego braku kobiet. Demi Bagby jest bardzo silna, ale jej popisowym numerem są salta, które może wykonywać jedno po drugim bardzo długo.

   

  Jest wiele więcej świetnych kalisteników, ale nie udzielają się w internecie, więc dostęp do ich osiągnięć jest utrudniony.

   

  Zdjęcia pochodzą z Google Images lub z archiwum własnego.
  Free Joomla! templates by Engine Templates